Rekrutacja

 

1. Kogo szukamy i kogo chcielibyśmy wiedzieć pośród Nas?

Pilotów, którzy chcą wspólnie i aktywnie bawić się oraz czerpać przyjemność z gry na wielu jej płaszczyznach – jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia i pomysłowość. Pilotów którzy chcą tworzyć wspólną frakcję, brać udział w jej budowaniu, tworzeniu kontentu, a jej motto można zawrzeć w słowach: Nie masz Brata nad Renegata.

Na pewno nie szukamy Pilotów „widm” zwanych Apaczami (a patrzę) którzy chcę przynależeć do grupy dla clantaga, lansu czy by mieć dostęp do forum z różnymi informacjami, którzy napiszą coś od czasu do czasu na „czacie” lub discordzie i na tym ogranicza się ich aktywność.

Gramy wyłącznie na PC i tylko na tej platformie budujemy naszą grupę. Cały proces rekrutacji został opracowany w taki sposób, byśmy mogli poznawać się wzajemnie podczas zabawy w Elite.

2. Rangi w Renegatach:

Łobuz – jest odpowiednikiem rekruta, kadeta. Aby otrzymać tą rangę należy wyrazić chęć wejścia do grupy i zacząć się z Nami integrować przez wspólną zabawę: czy to walki w CZtach i Resach, czy przez wypady i polowania w PVP, czy przez udział w otwartych eventach, a nawet wspólne gotowanie BiGoSu etc.

Awanturnik – Jak uznamy że Łobuz jest osobą jaką widzimy w Naszych szeregach otwierana jest ankieta z głosowaniem, czy chcemy by kandydat został tymczasowo członkiem naszej wesołej i zwariowanej gromadki. Awanturnik ma dostęp dodatkowo do Centrum Dowodzenia, swobodnie bierze udział we wszystkich akcjach.

Renegat – Po próbnym okresie w randzie Awanturnika odbywa się „[b]Chrzest[/b]”. Wspólna zabawa w przestrzeni najczęściej kończąca się małym/wielkim „puffnięciem”. na tym poziomie wszystko jest jawne i nie ma żadnych ukrytych działów – tu już nie mamy przed sobą tajemnic. Awanturnik zyskuje pełne prawa, włącznie ze składaniem wniosków i wspólnym podejmowaniem decyzji w postaci głosowań we wszystkich ankietach. Awanturnik ma prawo kandydowania do Rady (Starszyzny) – wystarczy, że zgłosi swoją kandydaturę podczas wyborów które odbywają się co 3 miesiące.

Radny – Radny to stanowisko funkcyjne, jedyna różnica pomiędzy Renegatem jest taka, że ma więcej pracy i czasem musi wspólnie z innymi Radnymi rozstrzygnąć sprawy które w standardowym trybie nie zostały rozstrzygnięte. Rada wybierana jest na okres 3 miesięcy – każdy Renegat sam decyduje czy chce kandydować do Rady i sam zgłasza swoją kandydaturę. Następnie następuje głosowanie i osoba z największą ilością głosów staje się Radnym na okres 3 miesięcy. Może okazać się, że niektóre decyzje mogą nie spodobać się części społeczności, która ma prawo zawetować i poddać to głosowaniu.

Skład Rady:
Herszt – prowadzi Renegatów w ustalonym wspólnie kierunku, nadzoruje wszelkie aspekty działania Frakcji
Dyplomata – odpowiada za komunikację z innymi Frakcjami
Zbrojmistrz – odpowiada za opracowywanie i testowanie nowych buildów statków, za treningi PvP
Rekrutant – opiekuje się Łobuzami, zajmuje się pomocą nowym graczom
Taktyk – odpowiada za BGS frakcyjny

Kuternoga – warto pamiętać, że Elite to przyjemność, hobby, zabawa – która może się znudzić i trzeba od niej odpocząć, którą czasem trzeba odstawić na boczny tor ze względu na sprawy osobiste, zawodowe czy rodzinne. Dlatego też, jeśli ktoś planuje dłuższą nieobecność, zgłasza to w odpowiednim wątku i jego ranga jest zmieniana na Kuternogę. Powrót do rangi poprzedniej odbywa się w analogiczny sposób, poprzez zgłoszenie chęci powrotu do aktywnej zabawy.