Ruch, który zaskoczył wielu, Imperium i Federacja ogłosiły wspólną inicjatywę przeciwdziałania działalności Thargoidów w systemie HIP 17692.

Dwustronna operacja będzie miała na celu zmniejszenie obecności Thargoidów w regionie i odzyskanie rzeczy osobistych, danych oraz ludzi zaatakowanych przez Thargoidów w HIP 17692.

Ekspedycja Merope Expeditionary Fleet została upoważniona do nadzorowania operacji bojowej, zaś The Pleiades Resource Enterprise ma za zadanie koordynowanie akcji ratowniczej. Piloci, którzy będą uczestniczyć w tych kampaniach, będą mogli uzyskać znaczne nagrody.

Po ogłoszeniu, Admirał Denton Patreus wydał następujące oświadczenie:

„Gwiezdne porty w Pleiades zostały zaatakowane. Tysiące ludzi zginęło. I nie udało nam się dostarczyć skutecznej odpowiedzi. To się teraz zmienia. ”

„To jest Twoja szansa, aby przekazać wiadomość naszym wrogom – powiedzieć im, że nie ulegniemy, a my się nie złamiemy. Będziemy walczyć!”

Kampania rozpoczyna się 11 stycznia 3304 i potrwa tydzień. Jeśli ostateczny cel zostanie osiągnięty wcześniej niż planowano, kampania natychmiast zostanie zakończona.

CMDR Radko707

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *