Ahoj Piloci!!!

23-go listopada 3303 roku rozpoczęła się Piąta Kampania Aegis. Sowita zapłata za próbki ze statków Thargoidów, pilnie potrzebne do opracowania kolejnej broni, skłoniła Renegatów to wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pod dowództwem CMDR Radko707 ruszyły przygotowania statków do walki z tą dziwną, obcą rasą… Analiza raportów z dotychczasowych „spotkań” innych Pilotów trwała wiele godzin, ale pozwoliła na dobranie optymalnych rozwiązań do skrzydeł bojowych lecących do systemu Electra.

W dniu 27-go listopada 3303 roku przyszedł czas na przekucie teorii w praktykę… po kilku próbach strącenia wrogich statków okazało się że Thargoidzi wcale nie oddają tak łatwo pola ludzkiej technologii wbrew deklaracjom ludzkich naukowców i producentów prototypowego uzbrojenia… konieczna była zmiana taktyki na bardziej defensywną, utrzymującą statki w pełnej sprawności podczas walki, co przyniosło bardzo szybko oczekiwany efekt. O godzinie 18:35 czasu lokalnego, wracający z podróży do Colonia CMDR Dasketh, otrzymał wiadomość od ekipy działającej w systemie Electra:

„To nie był spacer po asteroidzie, ani księżycu przy 0.1g. Nasze skrzydło, zanim „wyczuliśmy” Xenognojka poniosło ciężkie straty, jednak nie aż tak ciężkie aby nas zniechęcić. Szybko wyciągnęliśmy wnioski i znaleźliśmy kolejny cel w systemie Electra. Skrzydło bojowe w składzie: Chris Maver, Retal, Visjerr i Ja, po ciężkim boju w nie do końca zoptymalizowanych Federalnych Gunshipach, zestrzeliła pierwszego Thargoidzkiego Interceptora.
Vaen Inc
Over.”

Dasketh pomyślał tylko: „Zostawić Ich na chwilę…”

Po chwili przyszedł oficjalny raport bojowy, sporządzony przez Zbrojmistrza:

Raport z działań grupy uderzeniowej w systemie Electra.
Po pierwszej fali niepowodzeń, jednostki uderzeniowe zostały przeorganizowane.
Grupa, w której skład wchodzili Cmdr Vaen, Cmdr Maver, Cmdr Visjer i Cmdr Retal o godz 18:35 dokonała przełomu masakrując pierwszego obcego. Przy kolejnych starciach wrogowi uległ Cmdr Maver tracąc w pełni inżynierowanego Gunshipa. Po tym zdarzeniu zastąpiłem Cmdra Mavera uzupełniając szeregi zespołu. Śmierć i zniszczenie cały czas zaglądały do naszych kokpitów czego efektem była strata weterana myśliwca spod Runo, Arnulfo Schmidta, który był załogantem Cmdra Vaena.

Podsumowując działania z dnia 27-ego listopada 3303 roku:
Trzy statki obcych zostały zniszczone.
Morale jednostek renegackich wysokie, czuć ducha i wole walki.
Zwiększamy efektywność, skracając czas potrzebny na zestrzelenie kolejnego przeciwnika.
Straty dotkliwe dla serc ale nie dla portfela.
Cały czas utrzymujemy pełne zdolności bojowe.

Zbrojmistrz zespołu Cmdr Radko707

Jak widać, analiza tej długiej batalii pozwoliła na poprawienie wielu aspektów walki z „kwiatkami”. Dzięki temu następne potyczki przyniosły jeszcze dwa trofea na konto „zbuntowanych”. Tymczasem w Jambavanie powoli zbierają się pozostałe siły Renegatów szykując się do kolejnych działań w przestrzeni.

CMDR Dasketh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *