Nastąpił gwałtowny atak na Thargoidzki kult czcicieli Odległego Boga, którego skutkiem były dziesiątki ofiar śmiertelnych i setki rannych.

Odkąd Kościół Wiecznej Pustki wypowiedział wojnę sekcie, jej członkowie podburzyli obywateli do ataku na wierzących w Odległego Boga. Kilka placówek sekty zostało ostrzelanych.

Kultyści Odległego Boga nie stawiali oporu wobec agresji, a nawet nie chcieli opuścić palącego się kaplicy-ula.

Kardynał Hieronymous, reprezentujący Kościół Wiecznej Pustki, przemówił do wielkiego tłumu:

„Nasi wierni naśladowcy wykonują prawe dzieło Guardian! Ci, którzy służą demonom Thargoidów, sami są demonami i musimy ich wyrzucić ogniem i furią. ”

Prowadzący kampanię przeciwko Odległemu Bogu, Juanita Bishop, powiedziała mediom:

„Może nie jest ładna, ale to, co dzieje się teraz, nie różni się od tego, co robią nasi dzielni piloci w kosmosie – broniąc własnego gatunku. Zrobimy wszystko, aby chronić nasze dzieci przed tymi potworami.”

Lokalne siły bezpieczeństwa powoli reagowały na te incydenty i dokonano niewielu aresztowań. Radny Quinn Damico skomentował:

„Brak natychmiastowej reakcji jest niewybaczalny. Kościół podżega do przestępstw i prześladuje prawnie zarejestrowaną religię. Apeluję do władz o pełne stosowanie prawa przeciwko wszelkim takim zachowaniom.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *