Odnaleziono termojądrową broń wystrzeloną ponad tysiąc lat temu podczas Trzeciej Wojny Światowej
Międzykontynentalna rakieta balistyczna została znaleziona w Pacyfiku podczas budowy nowego podwodnego habitatu u wybrzeży Kalifornii.

Porucznik Page Patterson, specjalista od amunicji pracujący dla Federalnej Marynarki Wojennej, wydał następujące oświadczenie:

„Częściowo wbity pocisk w dno oceanu, został znaleziony przez zespoły podwodnego inżynieringu. Erozja obudowy utrudnia jego identyfikację, ale jego konstrukcja jest zgodna ze strategiczną amunicją z połowy XXI wieku. Siła tej termojądrowej głowicy szacowana jest na 45 megaton.”

„Roboty awatary z powodzeniem rozbroiły uranowy rdzeń pocisku, dzięki czemu ryzyko dla miejscowej ludności zostało anulowane. Obecnie zajmujemy się obszarem radioaktywnego wycieku. Szczątki pocisku zostaną złomowane. ”

Dr Imogen Ryang, historyk specjalizujący się w ziemskich konfliktach zauważa:

„Odkryto wiele zabytków z okresu III wojny światowej, która miała miejsce w latach 2044-2055. Uważa się, że wszystkie uderzenia nuklearne między państwami są dobrze udokumentowane, więc to odkrycie jest dość szokującym.”

„Chociaż pochodzenie pocisku pozostaje tajemnicą, jego położenie w pobliżu zachodniego wybrzeża sugeruje dwie możliwości. Albo był to nieudany start z silosu w Stanach Zjednoczonych, albo był to wrogi pocisk, który nie zdołał osiągnąć celu. W tym drugim przypadku, najprawdopodobniej został on unieszkodliwiony przez laserową sieć USA, której naziemne systemy połączone były z uzbrojonymi satelitami. W ten sposób Ameryka uniknęła wybuchu nuklearnego na swojej ziemi w czasie wojny, w przeciwieństwie do większości innych kontynentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *